PMO בענבר אנרגיה סולארית

קישורים לרשתות החברתיות של ענבר התקנת מערכות סולאריות

שרית, את עובדת בענבר משנת 2012. ספרי על הדרך שעברת בחברה.

"בתחילת הדרך הייתי אחראית על הניהול האדמיניסטרטיבי של ענבר כולל ניהול הרכבים בחברה, השלמת תהליך רישום החברה כקבלן רשום דרך רשם הקבלנים, וכן הסמכת ISO בחברה.

השנים הראשונות היו מורכבות ומאתגרות מכיוון שכל תחום האנרגיה הסולארית בארץ היה עדיין בראשית דרכו. התחרות בין החברות שצצו כפטריות אחרי הגשם, הייתה גדולה והענף הסולארי בכללותו היה מצוי בקשיים רגולטורים.

לאחר מספר שנים, מוניתי למנהלת שירות הלקוחות של ענבר ולשמחתי זכיתי להכיר ולטפל בכל לקוחות החברה. במסגרת התפקיד טיפלתי בנושא השירות, התחזוקה של המערכות הסולאריות והגבייה מול הלקוחות".

PMO בענבר אנרגיה סולארית

בשנה האחרונה, מוניתי לתפקיד PMO של החברה (Project Management Officer)

"את חובשת שני כובעים – האחד הוא מול הלקוח בכל הקשור בניהול פרויקט הקמת והתקנת המערכת הסולארית, על כל האתגרים הכרוכים בכך עד לחיבור המערכת לרשת, והשני הוא מול מנהלי הפרויקטים והמחלקות השונות בתוך החברה. ספרי על תחומי האחריות שלך כ-PMO.

"ברמה המערכתית, אני מפקחת על מספר פרויקטים בו-זמנית ומסנכרנת בין כל המחלקות בחברה (פרויקטים, מכירות, רכש, הנדסה, כספים, שירות ותחזוקה של מערכות סולאריות, כולל תיעדוף משימות, בניית תהליכי עבודה תקינים, בקרה על אבני הדרך בפרויקט וניהול קשר רציף מול מנהלי הפרויקטים והנהלת החברה.

ברמה הפרקטית, אני מבצעת בקרה על כל תהליך הניהול והתקדמות הפרויקט, מרגע קליטתו ועד למסירתו ללקוח, תוך מתן תמיכה ניהולית למנהלי הפרויקטים בחברה בדגש על עמידה בלוחות זמנים ובקרה תקציבית.

לנגד עיניי עומדת שביעות רצון הלקוח בכל רגע נתון".

מהם הכלים בהם את משתמשת לצורך ניהול המערך המורכב של ניהול פרויקט בענבר?

"אני עורכת ישיבות התנעה של הפרויקטים ומקיימת בכל שבוע ישיבת סטטוס בה לוקחים חלק מנהלי המחלקות ומנהלי הפרויקטים. כמו כן, אני מקיימת ישיבה עם כל אחד ממנהלי הפרויקטים בנפרד.

בנוסף, אנחנו משתמשים בכלים טכנולוגיים שונים לניהול התהליכים, לדוגמא תוכנות MS Project, Priority ו- Planner".

מה קורה בפועל מרגע התנעת הפרויקט ועד לסיומו?

"לאחר שההסכם נחתם, אני יוצרת קשר עם הלקוח למפגש היכרות על מנת להבין מי יהיו אנשי הקשר שיעבדו מולנו בכל תחום בפרויקט (כספים, תפעול וכו’), בשלב הבא אני אחראית על קליטת הפרויקט בכל מערכות המחשוב בחברה ומעבירה את הטיפול בו למנהל הפרויקט המיועד.

לכל אורך פרויקט הקמת המערכת הסולארית (הממוצע נע בין 4 ל-6 חודשים) אני נמצאת בקשר רציף מול הלקוח על כל המשתמע מכך. אני נדרשת לא פעם לפתור בעיות בזמן אמת ולמצוא פיתרונות לקונפליקטים שנוצרים בין ההתחייבות שלנו ללקוחות לבין מחלקות החברה ומנהלי הפרויקטים על מנת לעמוד ביעדים שנקבעו, גם בהיבט של עמידה בלוחות הזמנים וגם בהיבטים אחרים".

מה כולל תהליך ליווי פרויקט בענבר אנרגיה סולארית?

"לכל פרויקט הקמת מערכת סולארית אני בונה גאנט עם תכנית עבודה מסודרת כולל לוחות זמנים עפ”י ההסכם ומעקב יומי על התקדמות הפרויקט. העבודה מול מנהלי הפרויקטים הינה רציפה וצמודה ואני מעדכנת שינויים בהסכם ובתוכניות העבודה שבניתי. במסגרת הפרויקט, אני מארגנת פגישות עדכון והתנעה מול הלקוח ביחד עם מנהלי הפרויקטים שלנו ומכינה ערבויות לפרויקט, וכן אחראית על גביית אבני הדרך בפרויקט.

אני מנהלת בקרה על קבלת המסמכים הנדרשים, אישור וחתימה של הלקוח ועל הכנת תיקי מתקן ללקוח. בכל הפרויקטים שלנו מתקיימים כמובן תהליכי דיווח מסודרים הכוללים פגישות שבועיות מול מנהלי פרויקטים וסמנכ”ל פרוייקטים וכן פגישה שבועית מול הנהלת החברה.

מחלקת הפרויקטים היא למעשה החזית של ענבר מול הלקוחות ואני שמה דגש על יעילות ומקצועיות בעבודה של המחלקה מול הלקוחות".

 

צוותי השירות והתחזוקה של ענבר אנרגיה סולארית, פרוסים בכל הארץ, מצוידים בכל הציוד הנדרש, כדי לקפוץ לתיקון תקלה או בדיקה של מערכת. צוותי תמיכה ומטה בענבר, מלויים באופן צמוד את מנהלי הפרויקטים ואנשי השטח לאורך כל משך הפרויקט כדי להבטיח עמידה בלוחות זמנים. אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר בטלפון מספר: 08-9334041 או השאירו פרטים בטבלה מטה ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם.

ענבר מערכות סולאריות
עוד עמודים בנושא:
ענבר אנרגיה ירוקה
ענבר אנרגיה
דילוג לתוכן