חשיבות נושא הבטיחות במתקנים סולאריים

קישורים לרשתות החברתיות של ענבר התקנת מערכות סולאריות

בשבועות האחרונים, אנו עדים למספר תאונות עבודה (בחלקן טרגיות) שהתרחשו בכמה אתרים בארץ שבהם הותקנו מערכות אנרגיה סולאריות.

אליאור יפת, מנהל ההתקנות של ענבר אנרגיה סולרית, מדגיש כי, “תאונות העבודה הללו התרחשו כתוצאה מליקויים הקשורים לשמירה על כללי הבטיחות. נושא הבטיחות צריך להיות הדבר החשוב ביותר בעבודה במבנים בהם יש פעילות עסקית או לימודית. נהלי הבטיחות נכתבו בדם ויש להקפיד בחומרה על יישומם בכל האתרים שבהם מותקנות מערכות סולאריות, למען מניעת אסונות ושמירה על חיי אדם”.

נהלי בטיחות נדרשים בתהליך ההתקנה של מערכת סולארית

ישנם נהלים הנדרשים בשלב טרום ההקמה, עוד לפני שהצוותים עולים לגג המבנה. מי שלמעשה מנפיק את האישור לעלות על הגג ולעבוד עליו הם הקונסטרוקטור וממונה הבטיחות.

הקונסטרוקטור מאשר את המבנה ואת התוכניות ההנדסיות של המערכת הסולארית ומאשר לעבוד בתנאים מסוימים אותם הוא מפרט בדו”ח שהוא מנפיק.

ממונה הבטיחות מבצע את סקר הסיכונים ומתייחס לכל הגורמים העלולים לסכן את המתקינים שעובדים על הגג ובסביבתו. סקר זה, מתבצע בתיאום מלא מול ממונה הבטיחות של אותו מפעל עם התייחסות ספציפית לאופי המפעל ולפעילות העסקית המתרחשת בו.

בזמן ההקמה – צוותי העבודה מחויבים להתייחס למסמך הבטיחות שהפיק ממונה הבטיחות ולעבור תדריך בטיחות על ידי מנהל האתר, בנוסף מתבצע באתר תדריך יומי בכל תחילת יום העבודה על מנת להדגיש ולרענן את נהלי הבטיחות והסיכונים באתר.

חשיבות נושא הבטיחות במתקנים סולאריים - ענבר התקנת מערכות סולארית

האשורים הנוגעים לגג סולארי ומבנה

אישור מטעם הקונסטרוקטור שהמבנה תקין ויכול לשאת את משקל הגג ביחד עם משקל המערכת הסולארית, לרבות תוכנית הנפה ומיקום משקלים בגג.

אישור מטעם ממונה בטיחות הכולל: זיהוי נקודות תורפה, התקנת קווי חיים (מקומות שניתן להתעגן עליהם כדי למנוע נפילות) וסכנות צפויות.

בכל מתקן, הממונה על הבטיחות יעביר תדריך בטיחות לצוות ההתקנה לפני העלייה לגג. וזאת בנוסף, כמובן, לתדריך הבטיחות שמתבצע על בסיס יומי על ידי מנהל עבודה שענבר הכשירה.

 

האם עובדי ענבר, התקנת מערכות סולאריות, מחויבים בהסמכה של קורס עבודה בגובה?

בהחלט. ובכלל, כל עובד אשר עוסק בתפעול הקמה ותחזוקת המתקנים הסולאריים מחויב בהסמכת קורס גובה בהתאם לאופי עבודתו.

העובדים שלנו מקבלים מבעוד מועד, את כל הכלים והציוד על מנת לבצע את העבודה כנדרש ובאופן הבטוח ביותר ובכפוף לכל נהלי הבטיחות באתר.

כמנהל ההתקנות של ענבר, מערכות אנרגיה סולארית, חשוב לי להעביר לעובדים את חשיבות כללי הבטיחות אשר נדרשים לביצוע כל העבודות ולוודא כי הם מיושמים.

נושאי ההדרכה הינם: הנחיות בטיחות עפ”י נספח בטיחות, סיכוני עבודה בגובה, שימוש נכון בציוד מגן אישי, סיכוני מזג אוויר, מפגעים הקיימים באתר, אופן ביצוע עבודות חשמל על פי התקן ועוד ועוד.

 

מילת המפתח כאן היא אחריות אישית! העובדים מקבלים מאיתנו תדריכים מקצועיים, קורס עבודה בגובה ואת ציוד המגן הטוב ביותר שקיים בתחום.

הציפייה שלי כמנהל התקנות ליישום ההנחיות ולשמור על חיינו – בטיחות לפני הכל!

באתר תמצאו מידע גם אודות מערכת סולארית מסחרית , שדה סולאריגגות סולאריים, אגירת אנרגיה סולארית ועוד.

 

אז אם גם אתם רוצים להתקין מערכות סולאריות ידידותיות לסביבה, זולות להקמה ותחזוקה, חוסכות בהולכת חשמל, פשוטות ואמינות. דעו לכם כי עבודה זו צריכה להיעשות ע"י אנשים שמבינים את תחום החשמל הסולארי היטב. ענבר, התקנת מערכות סולאריות, בעלי ניסיון רחב וידע בכל הקשור לסוגיות ולמורכבות של תכנון, הקמה והתקנה של מערכות אנרגיה סולאריות. אנחנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר בטלפון מספר: 08-9334041 או השאירו פרטים בטבלה מטה ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם.

ענבר מערכות סולאריות
עוד עמודים בנושא:
ענבר אנרגיה ירוקה
ענבר אנרגיה
דילוג לתוכן