התקנת מערכות סולאריות

קישורים לרשתות החברתיות של ענבר התקנת מערכות סולאריות

קיבלתם החלטה לבחון הקמה של מערכת אנרגיה סולארית בנכס שלכם? עכשיו אתם צריכים לבחור את מי שיקים עבורכם את המתקן ושייצר לכם הכנסה למשך שנים רבות. להלן מספר נקודות שאתה צריך לקחת בחשבון בבחירה הזו:

איך בוחרים קבלן להתקנה של מערכות סולאריות?

  • יכולת ראייה ארוכת טווח – בבחירת קבלן ה-EPC יש להבטיח כי מדובר בגורם המביא בחשבון את צרכיו ארוכי הטווח של הלקוח ולא רק את אלו הנוגעים למראית עין של חיסכון מיידי.
  • ניסיון וידע נצבר – יש להבטיח כי לקבלן הנבחר קיים ניסיון מוכח בהקמת מתקנים הדומים במאפייניהם לאלו של המתקן הסולארי הרלוונטי. יש לנקוט במשנה זהירות כלפי קבלן שהוא ישות משפטית בעלת ותק קצר הנשענת על ניסיון קודם במסגרת אחרת, או על איש מפתח יחיד.

  • One Stop Shop – לקוחות המנוסים בהקמה של מערכות אנרגיה סולאריות מעידים כי ככל שמדובר בבחירת קבלן ה-EPC , המעשה הנבון ביותר הינו לקבל את מגוון השירותים הכרוכים בבניית המתקן הסולארי מגורם אחראי אחד, בעל ניסיון ומומחיות מוכחים ונכונות להעניק אחריות מלאה לכל סוגי השירותים והפעילויות הנדרשות להקמה כגון, רישוי, הנדסה, תחזוקה וכד’. חשוב לוודא כי גם לאחר עשר שנים מהקמת המערכת תדעו שיש לכם כתובת אחת לכל תקלה או השבתה מבלי ‘ליפול בין הכיסאות’ ולספוג הפסדים הנובעים מעיכוב בהחזרת המערכת לכשירות.

  • המלצות – חשוב לקבל המלצות וחוות דעת מלקוחות אחרים על אותו קבלן. כמו כן ניתן ללמוד מחוות דעתו של היועץ הטכני המלווה את הפרויקט, עד כמה מנוסה ומקצועי הקבלן המציע את שרותיו.

  • חוסן כלכלי –  שיקול חשוב בבחירת הקבלן הנו הביטחון ביכולתו לעמוד בהתחייבויותיו כלפי הלקוח במשך ביצוע העבודות ואף בשנים שלאחריהן. הניסיון מראה כי היעדר איתנות פיננסית היה הגורם העיקרי לקריסתן והיעלמותן של חברות קבלניות בתחום הסולארי.מצב זה עלול להעמיד את הלקוחות בפני שוקת שבורה ונזקים כספיים לא מבוטלים.
  • ניהול סיכונים – ניתן ללמוד על הסיכונים בהתקשרות עם קבלן באמצעות דו”ח ‘אורות אדומים’ או לפי דירוגים נמוכים המצויים בחברות העוסקות במידע על חברות. כמו כן ניתן ללמוד על חוסנו של הקבלן מהדוחות הכספיים, מהגורמים הערבים לו ובאמצעות מידע שניתן לאסוף ברשת.
  • עלות הקמה – עלות הקמתו של מתקן סולארי הנה ללא ספק שיקול מרכזי בבחינת כדאיות המהלך. עם זאת חשוב להבהיר כי הוא אינו שיקול העומד בפני עצמו אלא מהווה מדד יחסי לסוג המתקן הנרכש ולקבלן הנבחר. טעות נפוצה הנה בחירה של קבלן המציע את שירותיו במחיר נמוך הנובע ממפרט מערכת ירוד, אחריות מוגבלת, יכולות ביצוע לא מוכחות, משאבים מוגבלים,היעדר ניסיון מוכח וכו’. אי לכך, יש לבחון את העלות מהיבט התועלת היחסית שיש ללקוח מהמערכת. יש לגלות חשדנות כלפי קבלן המציע את שירותיו במחירי ‘רצפה’, או מכזה המגיש הצעת מחיר כלאחר יד וללא התחשבות במאפיינים המיוחדים ללקוח/פרויקט,הנובעים לרוב ממניעים ואילוצים סובייקטיביים שאינם תורמים בהכרח לאינטרס הכולל של הלקוח.
  • ניתוח טכנו כלכלי – יש לוודא כי הקבלן מסוגל להציג בפני הלקוח תחשיב ברור המציג את המרכיבים השונים במערכת ומספק לכל אחד מהם הצדקה כלכלית המחושבת לטווח ארוך. כך למשל, בחירת עובי כבלים נכון משפיע על העלות המיידית, כמו גם על רמת הנצילות המתמשכת של המערכת שנים רבות לאחר מכן. באופן דומה, ניתן ללמוד על רמת המקצועיות של הקבלן מהכללתם או השמטתם של ציודי בטיחות, מדרכים, ציוד אש וכד’.

  • בקרת איכות  – יש לוודא כי הקבלן מסוגל להוכיח כי הוא עובד לפי תקני איכות ידועים ומקובלים בנוסף, רצוי שהקבלן יהיה רשום כקבלן מורשה ברשם הקבלנים.

ענבר אנרגיה - תכנון מערכות סולאריות

ענבר, התקנת מערכות סולאריות, הוקמה בשנת 2008 ומתמחה בפיתוח, תכנון, הקמה ותחזוקה של מערכות אנרגיה סולארית. ענבר, חרתה על דגלה להקים פרויקטים חדשניים, איכותיים תוך הקפדה על טיב הביצוע, חשיבה לטווח רחוק ואמינות. בין לקוחותינו נמנים חברות מהגדולות בשוק התעשייה, האנרגיה והמגזר הכפרי. אנו מתמחים בהקמה, תכנון, רכש ותחזוקה של מערכות אנרגיה סולאריות ואנרגיה ירוקה.

באתר תמצאו מידע גם אודות תחזוקת מערכת סולאריניקוי מערכות סולאריות, ניטור מערכות סולאריות, בדיקות מתקדמות למערכת סולארית ועוד.

הצוות של ענבר אנרגיה סולארית, הם מאנשי המקצוע הטובים בארץ וכוללים מהנדסי חשמל ומכונות, מנהלי פרויקטים, מפקחים ומנהלי בקרת איכות, צוות איכותי, עשיר מגוון ובעל בניסיון רב שנים. אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר בטלפון מספר: 08-9334041 או השאירו פרטים בטבלה מטה ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם.

ענבר מערכות סולאריות
ענבר אנרגיה
דילוג לתוכן