חווה סולארית

קישורים לרשתות החברתיות של ענבר התקנת מערכות סולאריות

משתמשים במונח חווה סולארית או בשמה המקצועי, מערכת סולארית קרקעית, כשרוצים לתאם מערכת גדולה, בד"כ בהספק של כמה מגוואטים, שהוקמה במטרה אחת לייצר חשמל. בניגוד למערכות דו-שימוש ייעודה של חווה סולארית היא ייצור חשמל בהיקפים גדולים. 

מאחר וקיים מירוץ ל30% אנרגיה מתחדשת במדינת ישראל, המדינה מעודדת הקמה של הרבה מערכות קטנות על גגות ודו-שימוש, אבל כדי לייצר מסה משמעותית של אנרגיה מתחדשת צריך להקים מערכות גדולות בהספקים גבוהים. מערכת סולארית קרקעית ממוצעת, גדולות פי-10, לפחות, ממערכת מקבילה על גג. בשנת 2020 ענבר אנרגיה סולארית, קיבלה החלטה להתקדם ולהקים מערכות סולאריות גדולות במתח גבוה, ועד היום הקמנו וחיברנו לרשת החשמל מעל 70 מגה-וואט של מערכות קרקעיות, והיד עוד נטויה. 

חווה סולארית הינה מתקן ייעודי לייצור חשמל וככזה הוא מבודד ומנותק מהסביבה שלו ומוגן מכניסה ומעבר של גורמים שאינם מורשים. מתקן כזה הוא גם יקר הרבה יותר ממתקן קטן/בינוני ומשך ההקמה שלו אורך מספר חודשים.

המעבר ממערכות על גגות ודו-שימוש לחוות סולאריות דרש מהצוותים בענבר, התאמות רבות לאופי הפרויקטים הקרקעיים שהם מורכבים יותר ודורשים תכנון וניהול מדויק יותר. במטרה לשמור על הסטנדרטים הגבוהים של החברה בתחום תכנון מערכות סולאריות, רכש, התקנת מערכות סולאריות ותחזוקת של מערכת סולארית:

מערכות קרקעיות מוקמות על קרקע שעל פי רוב שמשה לחקלאות ועברה שינוי ייעוד. במעבר לשימוש למערכות סולארית מהנדסי ומנהלי הפרויקטים של ענבר, התקנת מערכות סולאריות נדרשים לקחת בחשבון בתכנון לא מעט נתונים המשפיעים על בטיחות המערכות, ניהול הפרויקט בצורה יעילה ותחזוקה פשוטה:

  1. תוואי השטח והמבנה שלו – שיפועים, היקף, שטח כולל ועוד נתונים משפיעים על גודל וסוג המערכת שניתן להקים. למשל: תא שטח שלא 'מסודר' לכיוון דרום יכול להשפיע על ההספק המקסימלי שניתן לתקין מול הניצול של האנרגיה הפוטנציאלית של כל פאנל.

  1. סוג הקרקע – בכל פרויקט קרקעי שענבר מתחילה לתכנן, אנחנו מבצעים סקר קרקע מקיף שקובע את סוג הביסוסים והיסודות שצריך להכין לקונסטרוקציה כדי שתעמוד במבחני הזמן וכוחות הטבע. קרקע חולית קלה יותר בזמן ההקמה אבל דורשת חיזוקים נוספים על מנת לעמוד בעומסי המשקל והרוחות וכיוב'.

  1. ניקוז ודרכים – לכל שטח יש תווי ניקוז ייחודי שבו עוברים מי גשמים והשקיה, ודרכי שירות לתחזוקה של המערכת. מים חותרים בקרקע ויכולים לערער את יציבות הקונסטרוקציה הנושאת. בכל פרויקט שענבר נגשת אליו מהנדסי ניקוז מספקים דוח שעל פיו יש להתאים את הפריסה כך שתספק למים תוואי בטוח לעבור בו ולהתנקז.

  1. כבילה – רוב הכבילה של מערכת סולארית קרקעית נטמנת באדמה. כדי שהפרויקט יתנהל בצורה אופטימלית רצוי לבצע חפירות לפני שמתחילים להרכיב את הקונסטרוקציה. תכנון כל השלבים ותוואי הפריסה מעסיק את המהנדסים של ענבר הרבה לפני שהעבודה בשטח מתחילה.

ההיבטים של תכנון אזרחי מייחדים מערכות קרקעיות ממערכות דו-שימוש על גגות סולאריים למשל והם תחום התמחות מהותי של חברה כמו ענבר בדרך למערכת סולארית קרקעית אמינה ויציבה למשל שנים רבות. 

 

חווה סולארית - ענבר אנרגיה סולארית

חווה סולארית - קצת על הפרויקט

כמו כל פרויקט בנייה, גם הקמה של שדה סולארי מתנהל כמו מבצע צבאי. עם קבלת הודעת הזכייה מצד היזם מוקצה לפרויקט מנהל ייעודי. מנהל הפרויקט, שהוא מנהל מנוסה שניהל מספר פרויקטים בהיקף כזה, ילווה את הפרויקט לאורך כל חייו: משלב התכנון ועד שלב המסירה. מנהלי הפרויקטים בענבר הם אוטוריטה של ניסיון רב וראייה כוללת של כל היבטי הפרויקט: 

  1. מסחרי משפטי – היכרות עם התקציב שנקבע להם והחוזה מול היזם.

  1. ניהול לוחות זמנים – קביעת לוחות הזמנים לפרויקט לאורך כל שלביו, הגדרה של משימות מהותיות להתקדמות וקביעת סדרי עדיפויות לביצוע.

  1. ניהול ספקים ורכש – בהתאם לתכנון של מחלקת ההנדסה, מנהל הפרויקט מגייס כח אדם, סוגר הסכמי רכש עם ספקים ועומד בקשר קבוע עם הלקוח לעדכונים וקבלת החלטות.

  1. ניהול קבלני משנה – בשיא ההקמה של חווה סולארית יכולים להיות בו"ז מעל 50 איש באתר. מנהל פרויקט צריך להיות אחראי לבטיחות של כולם, ולניהול ופיקוח של כל העבודה המתבצעת בהתאם לתכנון. 

באתר הבנייה יהיה תמיד גם מנהל אתר, מנהל עבודה מוסמך, מנהל מחסן וציוד, מאבטח ועשרות קבלנים שונים.

חווה סולארית מבית ענבר התקנת מערכות סולארית

למה לבחור בענבר להקמה והתקנה של חווה סולארית?

פרויקט סולארי קרקעי הוא עבודה מאומצת וארוכה של לא מעט זמן וכסף של הרבה אנשים. בשלב הייזום יש לא מעט נושאים שעשויים להשתנות או להתעדכן בשלב הביצוע. כדי להתמודד עם חוסר הוודאות או השינויים. נדרש צוות מקצועי ומיומן, שכבר התנסה בפרויקטים רבים ככל האפשר, ונתמך על ידי מטה מנוסה שיעזור לו לפתור בעיות בזמן אמת בשטח.

זה מה שענבר אנרגיה סולארית עושים כבר מספר שנים, עם יזמים מהמובילים בישראל. תתקשר ותוכל להתרשם בעצמך.

באתר תמצאו מידע גם אודות מערכת סולארית מסחרית, אגירת אנרגיה סולארית, מערכות סולאריות צפות, מערכות אנרגיה משולבות ועוד.

פרויקט התקנה של חווה סולארית, הוא פרויקט מורכב של לא מעט זמן והרבה מאוד כסף. לשם כך נדרש לעבוד מול חברה שיש לה צוות מקצועי ומיומן, ניסיון בפרויקטים זהים, נתמכת על ידי מטה מנוסה שעוזר במתן פתרונות בזמן אמת בשטח ובעלת מוניטין בלתי מעורער. זה מה שענבר אנרגיה סולארית, עושים כבר מספר שנים, עם יזמים מהמובילים בישראל. 

אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר בטלפון מספר: 08-9334041 או השאירו פרטים בטבלה מטה ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם – תוכל להתרשם בעצמך!

ענבר מערכות סולאריות
עוד עמודים בנושא:
ענבר אנרגיה ירוקה
ענבר אנרגיה
דילוג לתוכן