צוות הלוגיסטיקה והבטיחות בענבר אנרגיה סולארית

קישורים לרשתות החברתיות של ענבר התקנת מערכות סולאריות

דודי, מאבני היסוד של ענבר, הצטרף לחברה בשנת 2009. החל את תפקידו כמנהל ההתקנות והתפעול, עסק בגיוס עובדים, רכישת הרכבים והנגררים וציוד העבודה הקל של ענבר אנרגיה סולארית. כיום הוא מנהל את התאום הלוגיסטי, הבטיחות בחברה וההנפות.

מהי הדרך שעברת בענבר, בשתים-עשרה שנות הוותק שלך?

"התחלתי לעבוד בענבר ב-2009, כשהחברה הייתה עדיין חברת סטרט-אפ בראשית דרכה ועם 30 עובדים בלבד בתפעול. בשנים הראשונות, עסקנו בהתקנת גגות סולאריים, מערכות קטנות על גגות של רפתות, לולים ומעט מפעלים. כיום, ענבר מתמחה בהקמת מערכות סולאריות קרקעיות גדולות על שדות סולאריים של 200-300 דונם ובהקמת מערכות אנרגיה סולארית צפות על גבי מאגרי מים. מדובר בפרויקטים מורכבים ומאתגרים אשר דורשים תכנון לוגיסטי מוקפד לפרטי פרטים וניהול יעיל וחכם של אתר ההקמה.

האנשים של ענבר אנרגיה סולארית, הם בפירוש הכוח של החברה והסיפוק הגדול ביותר הוא לעבוד באינטראקציה עם כל מחלקות החברה ועם מנהלי הפרויקטים. כולנו רתומים לאותה המטרה והאחד עוזר ונעזר בשני לאורך כל שלבי העשייה."

איזה פרויקט ייחודי נהנית במיוחד להקים בענבר?

"פרויקט דגל שהקמתי וניהלתי הוא מערכת סולארית של 700 קילו וואט אשר הוקמה על הקירוי של איצטדיון טדי מטעם ‘מוריה החברה לפיתוח ירושלים’ עבור אגף הספורט של עיריית ירושלים. האתגרים בפרוייקט זה היו רבים: להקים מערכת באזור אורבני, פעיל מאוד עם תנועה ערה של קהל שמגיע לצפות במשחקים. המערכת הוקמה על גבי קונסטרוקציית פלדה, באמצעי הקמה ייחודיים אשר כללו בין השאר: גלישה בסנפלינג ושימוש ב-42 טון פלדה ואלומיניום למערכת האחיזה וכ-200 שעות מנוף".

מהם האתגרים איתם אתה מתמודד כמנהל תחום לוגיסטיקה בטיחות והנפות בענבר אנרגיה סולארית?

"מאז שנת 2020 הייתי חלק מצוות ההקמה של פרויקטים מורכבים על גבי מפעלים פעילים, על גגות של מתחמי רפתות ענקיים (כדוגמת רפת חוף השרון), על דפנות של מאגרי מים ובשנים האחרונות מערכת סולארית קרקעית גדולות ומערכות סולארית צפות במאגרי מים. בכל סוג של פרויקט ישנם אתגרים לוגיסטיים משמעותיים להם אני נדרש לתת התייחסות ייחודית כמו למשל, בהיבטי שרשרת האספקה, הובלת הציוד מהנמל אל האתרים במשאיות, פריקת המנופים במלגזות שדה, קליטת ואחסנת הציוד באמצעות מנופים, (בין השאר ניהול מנופי ליבר אשר שוקלים 40 טון כל אחד), הקמת חדר חשמל ראשי ועוד ועוד. בכל פרויקט אני נתקל באתגרים חדשים ומוצא פיתרונות על פי הצורך. 

בשנה וחצי האחרונות הייתה לכולנו התמודדות לא פשוטה בעקבות נגיף הקורונה. נתקלנו בעיכובים בהגעה של ציוד מחו”ל, מצב שגרר לא פעם שינוי בלוח הזמנים של הפרויקטים, אבל עם הרבה רצון והזזת הרים עמדנו ביעדים שהוצבו ובתאריכי המסירה של הפרויקטים ללקוחות.

בשנים האחרונות ענבר, לשמחתי, נמצאת בצמיחה מתמדת. מדובר בחברה מבוססת ואיתנה בענף, המונה למעלה מ-100 עובדים וכמובן שגם האתגרים המקצועיים שלנו הולכים וגדלים כפועל יוצא לנפח הפרוייקטים שגדל משמעותית".

חשיבות נושא הבטיחות במתקנים סולאריים

"נושא הבטיחות הוא הראשון במעלה, מבחינתי. אין פשרות והכל מתבצע עפ”י הנהלים. במסגרת תפקידי אני אחראי על בטיחות המתקנים הסולאריים – מציוד המגן האישי (הביגוד, הרתמות, הקסדות וכו’) ועד לנוהלי העבודה על גגות, במות הרמה והנפת ציוד לגובה. כמובן שעובדי ענבר עוברים הכשרות מקצועיות וקורס עבודה בגובה וכמובן תדריכי בטיחות שוטפים. מה שחשוב לי הוא להקנות לעובדים תחושת ביטחון והערכה ושהעובדים שלנו יגיעו לעבודה בחיוך ויחזרו לביתם ללא פגע".

"ענבר אנרגיה סולארית, זו המשפחה השנייה שלי. מכיוון שאני נמנה על וותיקי החברה, אני מכיר באופן אישי כל גורם בחברה, בכל שנותיי בחברה אני עובד בשטח ונמצא בתנופת עשייה מתמדת, ונהנה מכל אתגר ואתגר שמזמנים לי הפרויקטים.

אני מביט אחורה בגאווה רבה, אל כל מאות הפרויקטים המורכבים שסייעתי בהקמתם ואין סיפוק גדול מזה.

 

אם גם אתם מעוניינים להיות חלק מענבר אנרגיה סולארית, לקבל צוות איכותי ומיומן, חברה עם מוניטין והצלחות, שירות לקוחות מעולה ויעיל, אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר בטלפון מספר: 08-9334041 או השאירו פרטים בטבלה מטה ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם".

ענבר מערכות סולאריות
עוד עמודים בנושא:
ענבר אנרגיה ירוקה
ענבר אנרגיה
דילוג לתוכן