מערכת סולארית במאגרי מים

קישורים לרשתות החברתיות של ענבר התקנת מערכות סולאריות

מאגרי מים הם מתקן הנדסי, בעל היתר בנייה (בד"כ), בעל שימוש יחיד, בדרך כלל עם צריכת חשמל גבוהה ועם גישה מוגבלת לכניסה. ככזה הוא מושלם לפריסה של מערכת סולארית. ישראל משופעת במאגרי מים לשימושים שונים וזה רק הגיוני לעשות שימוש כפול בשטח שלהם.

מערכות סולאריות במאגרי מים יכולות להיות משני סוגים:

  1. מערכת סולארית צפה – על גבי מצופים המותקנים על שטח המים של המאגר.

  1. מערכת קרקעית על דופן המאגר – שיפוע המאגר מאפשר הטייה טבעית של לוחות פאנלים לצורך ייצור אופטימלי של חשמל.

ענבר התקנת אנרגיה סולארית, הייתה החברה הראשונה בישראל שהתקינה מערכות סולאריות על דפנות מאגרים, וצברה מומחיות באתגרים שמערכות כאלה מייצרות.

פירטנו רבות על האתגרים של מערכות צפות, עכשיו ניתן את הבמה למערכות על דופן המאגר.

מערכת סולארית במאגרי מים מבית ענבר התקנת מערכות סולארית

האתגרים בהקמה ותחזוקה של מערכות סולאריות על דופן מאגר מים

האתגרים בהקמה של מערכת על דופן מאגר דומים לאלה שבהקמה של מערכת סולארית קרקעית, אבל ייחודיים במאפייני הקרקע ושיטת העבודה: 

  1. דופן המאגר היא קרקע תחוחה שתפקידה להכיל את מי המאגר ולמנוע מהם מלפרוץ ולזרום באופן חופשי. ככזו היא רגישה מאוד לעבודות עפר וכל עבודה המתבצעת עליה צריכה להיעשות ברגישות ובפיקוח צמוד של מומחים. כחלק מההגנה על דופן המאגר, פתחנו בענבר שיטה לכיסוי של הקרקע ביריעת PVC שמונעת זרימה של מים וחתירה והחלשת הדופן.

  1. בשל רגישות העבודה לא ניתן להתקין על דופן המאגר קונסטרוקציה כבדה או לעשות שימוש בכלים כבדים לצורך העבודה. לצורך כך, פתחנו בענבר אנרגיה סולארית, קונסטרוקציה קלת משקל שניתן להתקין באמצעים שלא דורשים כלים מכניים כבדים.

  1. הולכות חשמל ארוכות – הדופן האידיאלית להתקנה של מערכת סולארית היא לא תמיד האזור הקרוב ביותר לחיבור החשמל של המתקן, ולעיתים מרוחקת מאות מטרים מאותו חיבור. כדי להגיע להפסדי כבילה מינימליים יש לבחור את הציוד המתאים ביותר למשימה.

  1. תוואי עבודה משופע… לא קל לעבוד בזווית, לא קל לתחזק מערכת ולשטוף אותה בזווית. כדי להקל על העובדים וצוותי התחזוקה פיתחנו שיטות המאפשרות עבודה בטוחה וקלה יותר. מיריעות מחוספסות ומדרגות שמונעות החלקה ועד לרובוטים נשלטים מרחוק לצורך שטיפה של מערך הפאנלים.

  1. ציפורים וחיות בר – מאגרי מים הם בית גידול ואזורי מנוחה וקינון של מיני חיים רבים ביניהם מינים קבועים וציפורים נודדות. מערכת סולארית בבית הגידול מייצרת הפרעות וחוסמת אזורי מחיה וקינון, שפוגעים גם בחי וגם במערכת הסולארית וייצור האנרגיה. בתכנון המערכת הסולארית צריך לקחת בחשבון את מיקום המערכת, שתמוקם לא באזור שבו מקננות הציפורים, ולקחת בחשבון פגיעה מסוימת בייצור החשמל כתוצאה מלכלוך ונזקים שמייצרות חיות הבר.

מערכת סולארית במאגרי מים - ענבר אנרגיה סולארית

ענבר, התקנת מערכות סולאריות - ניהול פרויקט וניסיון

ענבר מתקינה מערכת אנרגיה סולארית, כבר משנת 2008 והחל משנת 2017 התקינה מעל 15 מגה-וואט של מערכות סולאריות, במעל 10 מאגרים ברחבי ישראל. חלק מהמערכות במתח נמוך והגדולה ביניהם מעל 2 מגה-וואט במתח גבוה. 

המומחים של ענבר מערכות סולאריות, יודעים כבר בשלב ההיתכנות לתכנן את המערכת האופטימלית לייצור אנרגיה, בעלויות המשתלמות ביותר ובאמינות המקסימלית.

צוותי התחזוקה של המערכות הסולאריות של ענבר, מיומנים בטיפול במערכות על מאגרים, מערכות סולאריות מסחריות, שדה סולארי ועוד. במהלך הפרויקט, עובדים בצוותים של לפחות 2 חשמלאים או אנשי תחזוקה על מנת לדאוג לבטיחות המקסימלית וטיפול מהיר בכל בעיה או תקלה.

אנחנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר בטלפון מספר: 08-9334041 או השאירו פרטים בטבלה מטה ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם. נסו אותנו ותחליטו בעצמכם… 

ענבר מערכות סולאריות
עוד עמודים בנושא:
ענבר אנרגיה ירוקה
ענבר אנרגיה
דילוג לתוכן