מערכת סולארית מסחרית

קישורים לרשתות החברתיות של ענבר התקנת מערכות סולאריות

מערכת סולארית על גגות מפעלים, מתקנים ומבנים מסחריים הם הלקוחות המושלמים של מערכות סולאריות. בין אם זה מרלו"ג, מפעל, חוות שרתים, קניון או מתקן חקלאי כמו רפת או לול, פוטנציאל השימוש בשטח הלא מנוצל של הגג יכול להניב לבעלים יתרונות רבים. 

בשל מיעוט השטחים הפתוחים ומגבלות רשת ההולכה המדינה מעוניינת בהקמה של מערכות סולאריות על גגות של מבנים קיימים. והיתרונות למדינה ברורים: שימוש בשטחים שאחרת היו ריקים, וייצור חשמל נקי בסמוך לנקודה שבה צורכים אותו, מה שחוסך בדרך כלל עלויות של תשתית.  

הרגולטור מעודד הקמה של מערכות סולאריות על מבנים קיימים באמצעות מתן הקלות משמעותיות בהקמה של מערכות מסוג זה:

 1. פטור מהגשה וקבלת היתר בנייה למערכת סולארית. כל מבנה שיש לו טופס 4 רשאי להקים מערכת סולארית על הגג. היתרון המשמעותי הוא קיצור זמן ההקמה לחודשים בודדים, שאחרת היה יכול להמשך שנים.

 1. תעריף קבוע ונדיב לכל קילוואט/שעה מיוצר למשך 25 שנה

גגות סולאריים מבית ענבר התקנת מערכות סולארית

היתרונות המסחריים של מערכת סולארית מסחרית – ואף מילה על חשמל ירוק ואיכות הסביבה!

היתרון העיקרי של בעל נכס מסוג גג מסחרי הוא ניצול וייצור הכנסה מנכס שללא הסולארי היה מספק רק הגנה ו/או צל, והוספה של מקור הכנסה חדש.

המערכת הסולארית יכולה לשמש לצריכה עצמית של המתקן או להיות מתקן ייצור שמזרים את האנרגיה לרשת החשמל:

 1. צריכה עצמית – תחנת כוח סולארית היא הדרך הזולה ביותר לייצר חשמל, גם בשקלול ההוצאה ל-25 שנה וגם בהשוואה לתשלום חשבון החשמל לחברת החשמל. אז אם התשלום עבור ייצור החשמל הסולארי נמוך יותר מהתשלום עבור הצריכה מחברת חשמל יש פה רווח לעסק! כשהמומחים של ענבר, אנרגיה סולארית בוחנים מערכת לצריכה עצמית הם משווים נתוני צריכה שעתיים מול שעות הייצור של המערכת הסולארית (בזמן שהשמש זורחת, את זה כבר הבנו!) ויכולים להגיד האם יש פה פוטנציאל למערכת כזו.

 1. אסדרה תעריפית – אם המתקן לא מתאים לצריכה עצמית של החשמל המיוצר, כדאי לשקול הקמה של המערכת במסגרת אסדרה תעריפית. רשות החשמל מפרסמת מעט לעט מחירונים מעודכנים שחברת החשמל משלמת לבעל המערכת עבור החשמל המיוצר. התעריפים המשולמים משתנים לפי גודל המערכת ולפי זמן ההקמה. לדוגמא התעריפים המעודכנים לשנת 2023 נעים בין 41 אג' ל-18.9 אג' לכל קילוואט/שעה. הכנסה ישירה בגין ייצור חשמל. המומחים של ענבר ידעו כבר בשיחה ראשונית להעריך לפי סוג הגג וגודלו מה פוטנציאל ההכנסה שלך.

מערכת סולארית מסחרית - ענבר אנרגיה סולארית

החסרונות של מערכת סולארית מסחרית

יש גם חסרונות ונקודות שחשוב לדעת לפני שמקימים מערכת סולארית. 

 1. ההכנסה בגין אסדרה תעריפית לא צמודה למדד

 1. מערכת סולארית, אמינה ככל שתהיה, דורשת יחס. ואתם צריכים להיות מוכנים להתעסקות הזו. אנחנו בענבר אנרגיה סולארית, יכולים להבטיח לכם שההתעסקות תהיה מינימלית. אנחנו מחזיקים צוותי ניטור מערכות סולאריות וצוותי תחזוקה של מערכות סולאריות שידאגו למערכת שלכם.

 2. קיימת מגבלה של של גודל מקסימלי של מערכת סולארית שניתן להקים – עד 630 קילוואט או מתח נמוך בלבד.

נקודות הממשק ומה נבדוק כשנגיע אליכם לבדיקה ראשונית להתקנת מערכות סולאריות

 1. סוג הגג – ישפיע על העלות של המערכת ואם זה אסבסט נדרש להחליפו
 2. גודל חיבור החשמל של המבנה וארונות – צריך להתאים למערכת המוקמת ואם לא דורש הגדלות
 1. מיקום גאוגרפי – ישפיע על ייצור החשמל

 1. סוג העסק הפועל במקום ורגישויות מיוחדות 

  • למשל מתקן בטחוני סודי שלא ניתן להיכנס ולצאת ממנו בקלות

  • מתקן חקלאי – דורש תכנון שונה כדי להגן על חיות משק

  • מתקן ייצור – דורש תכנון מפורט שלא להפריע לפעילות השוטפת של המפעל וכו'

ענבר אנרגיה סולארית, הוקמה בשנת 2008 ומתמחה בפיתוח, תכנון, הקמה ותחזוקה של מערכות אנרגיה סולאריות. יכולותיה של ענבר בתחומי התכנון, ההתקנה ושירות הלקוחות מיצבו אותה כחברה המובילה בשוק הסולארי בישראל. הקמנו עשרות מערכות סולאריות מסחריות על מבנים, אנו מכירים את הרגישויות ועובדים במקצועיות תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות. באתר תמצאו גם מידע אודות אגירת אנרגיה סולארית, מערכות אנרגיה משולבות, שדה סולארי ועוד.

אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר טלפוני בטלפון מספר: 08-9334041 או השאירו פרטים בטבלה מטה ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם.

ענבר מערכות סולאריות
עוד עמודים בנושא:
ענבר אנרגיה ירוקה
ענבר אנרגיה
דילוג לתוכן