ניקוי מערכות סולאריות

קישורים לרשתות החברתיות של ענבר התקנת מערכות סולאריות

פאנלים סולאריים, ממירים, אנרגיית שמש לחשמל באמצעות תאים פוטוולטאיים שנחשפים לשמש מדי יום. התאים הפוטוולטאיים מוגנים באמצעות זכוכית שקופה שמגינה עליהם מפני פגעי הטבע. שקיפות וניקיון הזכוכית חשובה למידת היעילות שבה הפאנלים ממירים פוטונים של אור לאנרגיה חשמלית. שכבת הזכוכית נוטה באופן טבעי להתלכלך, ולפגוע בכמות האור המועברת לתאים ולכן יש חשיבות גבוהה לשמירה על ניקיון הפאנל לאורך כל חיי המערכת. מערכת מלוכלכת תייצר פחות חשמל, חד וחלק. 

ניקוי מערכות סולאריות מבית ענבר התקנת מערכות סולארית

דברים שחשוב לדעת בעת ניקוי של מערכת אנרגיה סולארית:

  1. שטיפות בעונות המעבר – בעונת החורף תדירות הגשמים מספיקה בד"כ לשמור על מערך הפאנלים נקי ויעיל. העונות היבשות הן הזמן שבו בד"כ מצטבר אבק ולכלוך על הפאנלים וכתוצאה מכך התפוקה של המערכת נפגעת. אנחנו בענבר, התקנת מערכות סולאריות ממליצים לשטוף 6 פעמים בשנה כל מערכת. מצאנו שזו התדירות המינימלית ששומרת על מערכת אופטימלית מבלי לפגוע בתפוקות. 

  1. שימוש בחומרים וציוד מתאים – שימוש בציוד וחומרים לא מתאימים עשויים לפגוע בפאנל באופן בלתי הפיך. כתמים, שריטות ושברים יגרמו לנזק גדול הרבה יותר מייצור נמוך שידרוש החלפה של ציוד שלא תמיד יקבל את אחריות היצרן המקורי. הצוותים של ענבר משתמשים רק בציוד וחומרים המאושרים על ידי יצרן הפאנל כדי לשמור על אחריות היצרן ואיכות הפאנל. 

  1. תגבור שטיפות – במערכות מלוכלכות במיוחד לפעמים נדרשות שטיפות מיוחדות או התקנה של מערכת שטיפה אוטומטית. מערכות שסובלות מלשלשת ציפורים כמו מערכות צפות ומערכות על רפתות ולולים, או מערכות שנמצאות באזור מאובק במיוחד נדרשות לתדירות שטיפות גבוהה יותר. במקרה כזה חשוב להתייעץ עם מומחי התחזוקה של ענבר התקנת מערכות אנרגיה סולארית, על מנת להחליט האם תוספת של שטיפה של המערכת תתקן את הסטייה בתפוקות כתוצאה מלכלוך. חשוב לתכנן את תדירות השטיפות עם קבלן מנוסה שמתחזק כמות גדולה של מערכות ושיכול לספק דוגמאות ממערכות סמוכות למערכת שלכם.

  2. התקשרות עם ספק מנוסה – רק חברה כמו ענבר התקנת מערכות סולאריות, שמחזיקה 5-6 צוותי שטיפות, מצוידים עם ניידות ברחבי הארץ, יכולה לספק שירות יעיל ומהיר, ולספק תכנית שטיפות במרווחים סבירים לאורך כל עונות השנה. הצוותים של ענבר אנרגיה סולארית מורכבים מצעירים שעוברים הדרכה מקיפה, תוך שימת דגש על חשיבות נושא הבטיחות במתקנים סולאריים. הצוותים מנוהלים על ידי המטה מרכזי של מחלקת התחזוקה שלנו.

  1. מערכות שטיפה אוטומטיות – יש מקרים שבהם ניתן לשקול התקנה של מערכת שטיפה אוטומטית של המערכת הסולארית. מערכת שטיפה מייקרת את עלות ההתקנה של המערכת הסולארית (קישור לדף חשיבות נושא הבטיחות במתקנים סולאריים), אך במקרים רבים גם חוסכת את עלויות השטיפה הידנית.

ניקוי מערכות סולאריות - ענבר

ענבר אנרגיה - ניקוי מערכות סולאריות

ענבר, התקנת מערכות סולאריות, הוקמה בשנת 2008 ומתמחה בפיתוח, תכנון, הקמה ותחזוקה של מערכות אנרגיה סולארית. ענבר, חרתה על דגלה להקים פרויקטים חדשניים, איכותיים תוך הקפדה על טיב הביצוע, חשיבה לטווח רחוק ואמינות. בין לקוחותינו נמנים חברות מהגדולות בשוק התעשייה, האנרגיה והמגזר הכפרי. אנו מתמחים בהקמה, תכנון, רכש ותחזוקה של מערכות אנרגיה סולאריות ואנרגיה ירוקה.

באתר תמצאו מידע גם אודות תחזוקת מערכת סולארי, התקנת מערכות סולאריות, תכנון מערכות סולאריות, ניטור מערכות סולאריות, בדיקות מתקדמות למערכת סולארית ועוד.

 

שטיפה של מערכת סולארית היא הוצאה לא גבוהה, שאי ביצוע שלה גורם נזק לרכיבי המערכות האנרגיה הסולאריות ולתפוקות שלהן. אנחנו לא נהיה החברה הכי זולה שתוכל לשכור לשירות, אבל כשנוגע לתפוקות  ולאחריות של המערכת בחירה נכונה עושה את ההבדל בין הפסד לרווח. אתם מזמינים ליצור עמנו קשר טלפוני בטלפון מספר: 08-9334041 או להשאיר פרטים בטבלה מטה ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם.

ענבר מערכות סולאריות
עוד עמודים בנושא:
ענבר אנרגיה ירוקה
ענבר אנרגיה
דילוג לתוכן