איך עובד פאנל סולארי?

קישורים לרשתות החברתיות של ענבר התקנת מערכות סולאריות

השימוש באנרגיה סולארית – מבטיח לתושבי כדור הארץ עתיד טוב יותר.

בשנים האחרונות, ענף ייצור האנרגיה הסולארית בטכנולוגיה פוטו-וולטאית נמצא בתנופה הולכת וגוברת, כאשר חברות מסחריות רבות מבינות את ההזדמנויות העסקיות והפיננסיות הגלומות בו. בין השאר גם בזכותם של התעריפים המיוחדים אותם מעניקה המדינה לבעלי המערכות, וזאת על מנת להוות תמריץ כלכלי איתן. הערך המוסף הינו כמובן, הערך האקולוגי האדיר לניצול המשאבים והשימוש באנרגיה ירוקה.

גגות סולאריים

חברות רבות שואלות את השאלה הראשונה – כמה חשמל יכולים להפיק לוחות סולאריים המותקנים על גג העסק שלהם?.

התשובה לכך מורכבת מכמה גורמים עיקריים וביניהם: 

  • סוג הגג ומאפייניו – האם מדובר בגג שטוח העשוי בטון המאפשר למעשה, להפיק מקסימום אנרגיה ע”י לוחות סולאריים המופנים לכיוון דרום, ביחס של קילו וואט לכל עשרה מ”ר, או שמדובר בגג קל, כגון פאנל מבודד, איסכורית או רעפים, שהתפוקה בו משתנה לפרקים בהתאם לזווית הגג עצמו, כאשר הממוצע הינו אחד קילו וואט לכל שבעה מ”ר. בגג רחב ידיים ניתן להתקין לוחות סולאריים (פאנלים) רבים יותר לעומת גגות קטנים שמגבילים את כמות הפאנלים.

 

  • מיקום גיאוגרפי – גורם נוסף וחשוב מתייחס למיקום הגיאוגרפי של העסק. המיקום הגיאוגרפי משפיע באופן שוטף על ייצור החשמל. קרינת השמש שונה באזורים גיאוגרפיים שונים ולהם השפעה ישירה על התפוקה. גם למיקום הפיזי יש משמעות מאחר וגגות סולאריים הממוקמים בסביבה מזוהמת, כאשר מקור הזיהום הוא אבק ופיח, ישפיעו על התפעל והיעילות של האנרגיה הסולארית.

  • מקורות הצללה – גורם נוסף, קשור במקורות ההצללה הממוקמים בקרבת העסק ויוצרים למעשה “הפרעה” בתפוקה הפוטנציאלית של החשמל.

איך עובד פאנל סולארי? - ענבר אנרגיה סולארית

לוחות סולאריים – אילו סוגים קיימים כיום וכיצד נוצרת אנרגיה מקרני השמש?

כאשר הפאנל נחשף לשמש הוא מייצר כמות אנרגיה בהתאם לסוג הפאנל המותקן – בהתאם להספק הפאנל ונצילות תאי הסיליקון. כיום, הלוחות הסולאריים (הפאנלים) השכיחים ביותר המותקנים על גגות של עסקים רבים, הינם בהספק של 380-370 וואט וניתן כבר לראות מערכות המצויידות בלוחות בהספק של 400 וואט ויותר.

 

כיצד מתבצע תהליך ייצור החשמל באמצעות הלוחות (הפאנלים) הסולאריים?

זולה, שאינה מכלה את משאבי כדור הארץ וכמובן שאינה מזהמת אותו. 

ייצור חשמל על ידי תאים סולאריים מבוסס על האפקט הפוטו-אלקטרי שפוענח ע”י אלברט איינשטיין, שעל פיו ניתן להפוך קרינת שמש לאנרגיה חשמלית. המודול הסולארי מורכב משתי שכבות עיקריות של חומרי מוליך למחצה המאפשרים את המרת קרינת השמש לאנרגיה חשמלית. חיבור מוליכים חשמליים בין שתי שכבות החומר הצמודות הללו, מאפשרים את הולכת הזרם החשמלי ובכך את שימושו.
תהליך ייצור חשמל בשיטה זו, מתבסס על כך שפוטונים בעלי אנרגיה המצויים בקרני השמש, פוגעים בחומר המוליך למחצה, ולמעשה גורמים למטענים חיוביים ושליליים המצויים בחומר, לעבור ממצב סטאטי למצב דינאמי ועל יד כך ליצור זרם חשמלי ישר. באמצעות ממיר מתח סולארי, מתבצעת המרה לזרם חילופין שבו ניתן להשתמש ברשת החשמל הארצית, ובכך מוחלף השימוש בייצור קונבנציונלי ומזהם בייצור מתחדש ובר קיימא בעל מקור אנרגיה בלתי מוגבל – השמש.

מהו ממיר מתח סולארי?

הממיר הסולארי הופך את החשמל המיוצר מהקולטים הסולאריים בזרם ישר (DC) לחשמל שתואם את רשת החשמל הארצית – זרם חילופין (AC).

מהי מערכת ניטור ובקרה סולארית?

ניטור מערכות סולאריות משקפות את ביצועי המתקן הסולארי ובאמצעותם, למעשה, ניתן למקסם את תפוקת ייצור החשמל מהמתקן, לבקר את המתקן ולזהות תקלות בצורה מהירה.

לאחר הקמת המערכת הסולארית נדרש לחבר את המערכת הסולארית  לפורטל ניטור, בו ניתן לצפות בביצועי המערכת בזמן אמת מכל מקום שתחפצו בו. הלקוחות של ענבר, התקנת מערכות סולאריות נהנים משימוש באפליקציה בפורטל הניטור, אשר פותחה במיוחד עבור ענבר אנרגיה סולרית ומאפשרת להם לצפות בכל רגע נתון ומכל מקום בביצועי המערכת. פרט לכך, הפורטל מבצע אנליזה של נתונים, מספקת התראות במקרה של תקלות וגם מציגה גרף של תפוקת האנרגיה בכל רגע נתון.

אם גם אתם מעוניינים לדעת מהי התפוקה הפוטנציאלית שפאנל סולארי יכול לייצר עבור העסק שלכם, אנו בענבר התקנת מערכות אנרגיה סולאריות, ממליצים לכם להזמין את צוות המומחים הסולאריים שלנו. 

המומחים יעניקו לכם פגישת ייעוץ ללא התחייבות, כולל מידע הנחוץ בעניין התשואה הפוטנציאלית מהמערכת ויסבירו לכם הלכה למעשה, כיצד עובדת המערכת. חשוב לזכור, כי לכל מרכיב במערכת הסולארית יש השפעה ישירה על אפקטיביות ואיכות ייצור החשמל הסולארי.

אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר בטלפון מספר: 08-9334041 או השאירו פרטים בטבלה מטה ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם.

ענבר מערכות סולאריות
ענבר מערכות סולאריות
עוד עמודים בנושא:
ענבר אנרגיה ירוקה
ענבר אנרגיה
דילוג לתוכן